dr inż. Maria Michalska otrzymała stypendium dla wybitnych młodych naukowców

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło wyniki konkursu o stypendia dla wybitnych młodych naukowców. Na liście zwycięzców konkursu jest dwoje pracowników Wojskowej Akademii Technicznej – dr inż. Maria Michalska z Instytutu Optoelektroniki i dr inż. Paweł Baranowski z Wydziału Mechanicznego.

W tegorocznej XII edycji konkursu Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznał 40 074 650 zł na finansowanie stypendiów naukowych dla wybitnych młodych naukowców, którzy prowadzą wysokiej jakości badania i cieszą się imponującym dorobkiem naukowym w skali międzynarodowej.

W sumie 209 wybitnych młodych badaczy będzie otrzymywać 5 390 zł miesięcznie przez okres do 3 lat. W konkursie rozpatrzono 1159 wniosków.

Ewa Jankiewicz
rzecznik prasowy WAT

Lista stypendiów dla wybitnych młodych naukowców