Spotkanie projektu PYTHIA Europejskiej Agencji Obrony

W Wojskowej Akademii Technicznej odbyło się czwarte spotkanie warsztatowe z zewnętrznymi ekspertami w ramach projektu PYTHIA Europejskiej Agencji Obrony, którego WAT jest członkiem konsorcjum. Tematem warsztatów było „Zarządzanie czynnikiem poznawczym w celu zwiększenia dokładności prognozowania technologicznego”. Projekt PYTHIA realizowany jest w ramach programu przygotowawczego badań obronnych (PADR). Obok Wojskowej Akademii Technicznej w skład konsorcjum projektu wchodzą: Engineering Ingegneria Informatica S.p.A (Włochy), Zanasi & Partners (Włochy), Expert System (Francja), Hawk Associates Ltd (Wielka Brytania), Fondazione ICSA (Intelligence Culture And Strategic Analysis) (Włochy), National Defense University „Carol I” (Rumunia) i Defence Institute „Professor Tsvetan Lazarov” (Bułgaria).

W warsztatach zorganizowanych przez Instytut Optoelektroniki WAT uczestniczyli zaproszeni międzynarodowi eksperci reprezentujący różne sektory i organizacje, głównie firmy i uniwersytety. Warsztaty zakończyły się dyskusją, podczas której eksperci wymienili opinie na temat uprzedzeń poznawczych w kontekście prognozowania technologicznego.

Marcin Kowalski
fot. Grzegorz Rosiński